Den første uka av UKA

To år har gått siden sist, men i forrige uke kunne en stolt UKEsjef Tore Lie Falkenberg (23) endelig erklære UKA-11 for åpen.

   
 14.10.2011
 
Katinka Koen Webjørnsen
 
Fotogjengen/Katinka Koen Webjørnsen 
- Bilder: Oktoberfest på BI - 60-tallsaften på Samfundet
- Piratfest på samfunnet i Ås - Oslos største studentfest
- Bildeserie: Xzibit i Volda - Bilder: Oslo Fashion Week

Annonse

(StudentTorget.no):

Åpningen foregikk i teltet i Dødens Dal i Trondheim. Til lyden av filmmusikk spilt av Studentersamfundets symfoniorkester ble det en magisk åpning av festivalen. Mange dugnadsvakter, riggevakter og nattskift har blitt gjennomført av frivillige studenter den siste tiden for å skape Norges største kulturfestival.

- Alt har gått utrolig bra! De arrangerende og driftende gjengene har prestert over all forventning. Da er det lett, behagelig og vanvittig
moro å være UKEsjef, sier Tore Lie Falkenberg.

 

Mangler rocken

Verdens lengste uke bringer med seg mange høydepunkter, og i løpet av den første uka har UKA allerede skapt magi for Trondheims studenter og øvrige befolkning. Årets kulturprogram har fått kritikk for at den mangler den store rock-headlineren i teltet. Kultursjef Eirik Frøyland Rime (23) er allikevel fornøyd med programmet.

DØDENS DAL: John Olav Nilsen & Gjengen var et av flere høydepunkter under UKAs første uke. 
(Foto: fotogjengen.samfundet.no)

- Vi har hele veien hatt et ønske om å ha en stor rockekonsert i Teltet i Dødens Dal, men dette lot seg dessverre ikke gjøre i år. Allikevel er jeg veldig godt fornøyd med rocken vi har fått på plass i form av White Lies, Jon Olav Nilsen & Gjengen, Kitchie Kitchie Ki Me O og Fucked Up.

Kultursjefen kan skryte av god respons fra publikum og artister.

- Til nå har jeg fått utelukkende positive tilbakemeldinger på arrangementene både fra publikum og artister. Blant annet kom moren til Tore Lie Falkenberg (UKEsjef) i snakk med selveste Antony Hegarty på flyplassen dagen etter konsert, og han sa han var utrolig fornøyd med både konserten og profesjonaliteten hos arrangørene.

 

Alle headlinere er utsolgt

I tillegg til tradisjonelle arrangementer som Promenadekonsert, Trønderfest, Oktoberfest og revy har årets program bydd på nye overraskelser. Kulturprogrammet for UKA-11 inneholder både Kringkastingsorkesteret og et humorshow i teltet i Dødens Dal. Festivalen har forklart dette med at de ønsket å satse på bredden i programmet i stedet for de store navnene. Det har vært mange spekulasjoner rundt navn som Rihanna og Red Hot Chilipeppers, men Frøyland Rime bekymrer seg ikke for billettsalget selv om disse uteblir fra årets festival.

- Aldri før har headlinerne på UKA blitt utsolgt like fort som i år. Svært mange av de andre konsertene og eventene er også utsolgt, hvilket igjen vitner om et veldig godt salg.

For kultursjefen har den første uken av UKA-11 vært både hektisk og bra. Han forteller at han har gått fra arrangement til arrangement, men ikke blitt så varm i trøya til at han klarer å slappe helt av.

- Men jeg har hatt mange kulturopplevelser jeg ikke ville ha oppleved hvis det ikke hadde vært på UKA, som Art Battle og Improteateret som jeg virkelig anbefaler alle å gå på.

 

Magisk stemning

UKEsjef: Sjef for UKA i Trondheim, Tore Lie Falkenberg ser frem til White Lies 24. oktober.

Lørdag spilte undergrunnsartisten Antony & The Johnsons sammen med KORK for et uvanlig voksent publikum. En blanding av eldre, voksne og studenter hadde tatt turen til teltet for å oppleve en av de mer «annerledes» konsertene under UKA-11. Antony Hegharty og Kringkastingsorkesteret sørget for magisk stemning i teltet med et forrykende lys- og lasershow.

På søndag forandret stemningen seg gradvis da det latinske bandet Chrystal Fighters inntok Storsalen med perkusjon, ukulele og latinske rytmer. For UKEsjef, Tore Lie Falkenberg, var dette et av den første ukens høydepunkter.

- Det må være Crystal Fighters i Storsalen. Det var en utrolig stor konsert, sier festivalsjefen, som også gleder seg stort til White Lies som spiller på UKA den 24.oktober.

 

Få nye opplevelser under UKA

Til publikum videre utover i festivalen har årets kultursjef, Eirik Frøyland Rime følgende anbefalning:

- Å forsøke å oppleve kultur de ellers ikke får opplevd. Se igjennom programmet enda en gang, og finn arrangementer man ved første øyekast ikke merker seg. I tillegg vil jeg nok en gang anbefale Improteater som et fantastisk vorspiel-arrangement.

 

 




Si din mening om denne artikkelen:


Legg til kommentar
Navn:
E-post:
Rep. kode:
freesms protection  =   Gjenta koden du ser på bildet.

Tips oss om gode arrangementer
Relaterte saker

- Drømmen er å kunne leve av fotografyrket

Ukas student Stine Rebekka Røstad vant tittelen «Photographic Graduate of the Year 2013». SE VINNERBILDENE HER!
Les hele saken | Ukas student

Lesesalen: Et rom for (etter)tanker

StudentTorgets fotograf tok turen til Blindern i Oslo for å dokumentere studentenes tanker på lesesalen.
Les hele saken | BILDESERIER!

Framtidsfylket holdt karrieremesse i Bergen

På Karrieremessen i Bergen ble Sogn og Fjordane promotert som arbeidsplass og et sted for det gode liv. SE BILDESERIEN!
Les hele saken | BILDESERIER!

Bildeserie: IAESTEs Næringslivsdag

Vi tok tempen på IAESTE sine næringslivsdager i Trondheim.
Les hele saken | BILDESERIER!

Bildereportasje fra karrieredagen i Oslo

Sjekk ut hvem som var på karrieredagen, og hva de ulike bedriftene kan tilby studentene.
Les hele saken | BILDESERIER!

Naken hulder, insektsmasker og diamanter

Ingenting var overlatt til tilfeldighetene da Esmodstudentene viste fram sine eksamenskolleksjoner.
Les hele saken | BILDESERIER!
...NEW

- Drømmen er å kunne leve av fotografyrket

Ukas student Stine Rebekka Røstad vant tittelen «Photographic Graduate of the Year 2013». SE VINNERBILDENE HER!
Les hele saken | Ukas student
Studentrabatt

Slik får du 80% rabatt på Adobe produkter!

Som student får du opptil 80 % rabatt på Adobe-produkter. Er du kvalifisert for rabattene? 

Naken hulder, insektsmasker og diamanter

Ingenting var overlatt til tilfeldighetene da Esmodstudentene viste fram sine eksamenskolleksjoner.
Les hele saken | BILDESERIER!

- Man blir ekstra gira når man får velge oppgaven selv

Bare kreativiteten setter stopper når bachelor- og mastergradsstudentene ved produktdesignutdanningen ved HiOA holder eksamensutstilling.
Les hele saken | BILDESERIER!

STUDENTKALENDER FOR HELE NORGE

HVA SKJER?

 Registrer ny kalenderevent (du må være logget inn)



Bildeserie: En dag på politihøgskolen

StudentTorget fikk være med uniformerte førsteårsstudenter ved Politihøgskolen på sitt første møte med publikum.
Les hele saken | BILDESERIER!

Bildeserie: Jusstudentenes arbeidslivsmesse

55 arbeidsgivere stilte med stands slik at jusstudentene kunne bli litt klokere på hvilke muligheter som ligger der etter endt utdanning.
Les hele saken | BILDESERIER!

 

Bruk søkene under for å finne ditt studie!

Bildeserie: Oktoberfest på BI-kroa

Lederhosen, ompa-musikk og 40 sorter øl.
Les hele saken | BILDESERIER!

Den første uka av UKA

Magisk stemning under åpningsuken av Norges største studentfestival. SE BILDESERIE!
Les hele saken | BILDESERIER!


Bildeserie: Oslo Fashion Week

- Sjekk hva moteeliten mener blir hett i 2011
Les hele saken | BILDESERIER!

 


.

Copyright © 1999 - 2013 StudentTorget.no - fra valg av utdanning til valg av første arbeidsgiver