Ettersom Oslo er Norges største by, er det alltid et yrende uteliv for både studenter og andre unge mennesker.
Konsertopplevelser
I Oslo finner du konsertlokaler i forskjellige størrelser, som tiltrekker seg artister som både er små og store nasjonalt eller internasjonalt.
Hvis det er større konserter og artister, synes jeg det kan være veldig spektakulært å dra på konsert på Telenor Arena, eller Oslo spektrum.
Den siste konserten jeg var på i Oslo spektrum var Stig Brenners konsert, hvor sceneshowet, opptredenen og stemningen var veldig bra.
For mindre, mer intime konserter og andre arrangementer pleier det å være mye som skjer på Chateau Neuf, Parkteateret, Rockefeller og Sentrum scene.
Jeg har blant annet et veldig godt minne fra fadderuken min, hvor vi dro på Undergrunnkonsert på Chateau Neuf, som ble en livlig og mer interaktiv konsertopplevelse.

Uteliv
Det jeg liker godt med Oslo er at det er en by som kryr av utesteder med ulik stil og atmosfære.
Hvis man møter venner i en avslappet atmosfære, kan man blant annet kombinere dette med å vaske klærne sine på Café Laundromat på Bislett, hvor man både kan få noe godt å spise og drikke.
Jeg synes også det er gøy å dra på quizkvelder på ulike utesteder i Oslo, blant annet Ringnes Bryggeris quiz, da de også har veldig god pizza. Begge disse stedene er veldig hyggelige og sosiale steder.
I helgene er det også mange steder man kan dra til for å danse i sentrum av Oslo, som Blå og Ingensteds. Her pleier det også å være bra livemusikk.
Se videoen til innlegget her.
