 |
RANVEIG: Bibliotekarstudenter kler seg ofte som bibliotekarer |
Ranveig (25), bibliotekarstudent, HiO
1. Det varierer hvor mye omtanke jeg legger i dette. Kommer veldig an på dagsformen. Dersom jeg er skikkelig trøtt og sliten velger jeg klær ut fra komfort alene. Men av og til hjelper det veldig å kle seg litt opp for å føle seg mer pigg.
2. Det er veldig stor aldersspredning på bibliotekarstudiet, men det skal sies at man bibliotekarstudenter faktisk ser ut som bibliotekarer. Det går mye i fornuftig hår, fornuftige sko, jordfarger, enkelt og litt kjedelig.
3. Jeg blir påvirket og kan bli inspirert, men følger ikke bevisst med på trender. Jeg velger det jeg synes er stilig, og kan i ettertid tenke at dette er visst moteriktig. For eksempel tenkte jeg først i ettertid at cowboybootsene jeg har på meg i dag faktisk er å se mange sted for tiden.
4. Det er vanskelig å svare på for kjøper mest på reiser og i begynnelsen av semesteret. For eksempel kjøpte jeg mye i sommer da jeg var i London og på Roskilde. Men sånn her og der blir det i gjennomsnitt 400 kroner.
5. Det blir mye H&M og secondhand.
6. Jeg har ikke én type stil, det blir mye forskjellig. Jeg mikser litt av stiler jeg liker og plagg jeg liker. Alt fra sæggebukse og hettegenser eller bukse og skjorte, til blomstrete 70-tallskjoler. Men jeg er nok stilbevisst, det er jeg.
7. Fått t-skjorta gratis fra RadioNova, hvor jeg jobber. Skjørtet er fra H&M, jakke fra bruktbutikk i København, og boots fra Camden-Market i London. Veldig representativt for min stil egentlig. Muligens litt dristig å blande rosa og rødt..
8. Jeg tror nok absolutt de kler seg penest på estetiske studier som design og kunstfag.
Se også:
Skolegårdsmote høsten 2005
Studentstereotypene |