Navn: Lennart A. Lie Havstein
Alder: 25
Studerer: Bachelor i PR og kommunikasjonsledelse
Hjemsted: Oslo

 

 

 

AKTUELL SOM:
Leder i SBIO  (Studentforeningen ved Handelshøyskolen BI i Oslo)

 

 

Hvorfor ønsket du å bli leder av SBIO?

Jeg hadde allerede vært aktiv i studentforeningen siden jeg begynte på BI i Oslo i 2006, og følte at jeg hadde mer å gi. I tillegg er det jo utrolig
morsomt og lærerikt å sitte i ledelsen i en av Norges største studentforeninger.

 

Hvilke saker synes du studenter bør engasjere seg mer i?

De store studentpolitiske sakene som for eksempel studentboligproblematikken mener jeg frontes godt av våre paraplyorganisasjoner som Velferdstinget og
Studentsamskipnaden i Oslo (SiO). Men når det kommer til hva studentene burde engasjere seg mer i, så vil jeg påstå at ingenting er viktigere enn å engasjere seg aktivt på sitt studiested og være en aktiv bidragsyter til å skape god studentvelferd og et positivt læringsmiljø.

 

Hvordan vil du beskrive deg selv som person overfor de som ikke kjenner deg?


Åpen, lett omgjengelig og morsom, men veldig bestemt.

 

Hva synes du er det beste med å studere?

Det beste må være hver gang man får en aha-opplevelse og oppnår ny forståelse for det man studerer.

 

Og det verste?

Tykkelsen på noe av pensumlitteraturen.

 

Hva gjør du i fritiden din?

Fritid...?

 

Er du singel?

Ja, jeg er singel, og trives for så vidt godt med det.

 

Hvor pleier du å dra ut på byen?

Studentenes Hus i Nydalen (SHNAS) er jo en selvfølge. Ellers besøker jeg
gjerne Onkel Donald eller Lorrys, men jeg har ikke noe fast sted jeg pleier å besøke.

 

Hvilken sang beskriver din situasjon akkurat nå?

Upside down med Jack Johnson.

 

Du får velge tre mennesker, døde eller levende, til din kollokviegruppe. Hvem velger du, og hvorfor?

1. Regissør og forfatter, Michael Moore
Jeg tror man skal lete lenge etter noen som leter og graver i saker og problemstillinger mer enn det Michael Moore gjør. I tillegg har han en spennende og svært kritisk måte å se ting på, så han ville vært en utrolig bra bidragsyter i en kollokviegruppe.


2. Rektor ved Handelshøyskolen BI, Tom Colbjørnsen:
Han er en svært kunnskapsrik og intelligent person, og har i tillegg mange års erfaring med arbeid innen utdanning og forskning, så han ville være et utrolig verdifullt tilskudd til enhver kollokviegruppe, uansett oppgave eller problemstilling som skal løses.

3. Min storebror, Tony:
Han er et av de menneskene som kjenner meg best, og vet hvordan jeg tenker, og kan dermed utfordre meg og mine tanker på en veldig konstruktiv måte. I tillegg så er han intelligent og sitter på mye kunnskap.