Thon Hotel Trondheim
Thon Hotel Trondheim
Hotell | Overnatting
Studentrabatt (1)
Studenttilbud fra Thon Hotel Trondheim
Studenter får 30% rabatt på ordinære priser
Studentrabatt
Trondheim
Les mer
Relaterte studentrabatter og tilbud
Vis alle
Om oss
Senter for studier av Holocaust og livssynsminoriteter (HL-senteret) er et forsknings-, dokumentasjons- og formidlingssenter med søkelys på holocaust og andre folkemord og på minoriteters vilkår.
HL-senteret holder til i den fredede og vakre Villa Grande på Bygdøy i Oslo. Bygningen har huset den allierte overkommando, diplomater og en helseutdanning før HL-senteret flyttet inn. I perioden 1941–1945 bodde Vidkun Quisling, leder for Nasjonal Samling, i huset sammen med sin kone Maria.
Utstillinger
På HL-senteret kan du blant annet se en utstilling om holocaust og en utstilling om hverdagsrasisme i Norge i dag. Senteret har også to kunstinstallasjoner og en historisk bunker fra 2. verdenskrig. Lørdager og søndager har vi omvisninger i utstillingene og bunkeren.
Åpne arrangementer
HL-senteret inviterer jevnlig til foredrag, panelsamtaler og boklanseringer om aktuelle temaer. Det koster ikke noe å delta (med unntak av konserter). Du finner programoversikten her.
Bibliotek og dokumentasjonsavdeling
HL-senteret jobber med dokumentasjon på temaene holocaust, antisemittisme, folkemord og minoriteters rettigheter. Du kan få tilgang til vårt bibliotek og våre arkiv- og gjenstandssamlinger etter avtale.
Kafé Villa Grande
Villa Grande har en koselig kafé der du kan kjøpe småretter og diverse drikke. Huset har en nydelig hage tilgjengelig for gjester når været innbyr til det.
HL-senteret har gode studentrabatter! Se hl-senteret.no for priser og åpningstider. Delta i de viktige samfunnsdiskusjonene!
Studentrabatt
Les mer
Les mer om:
• Bowling• Megazone• Biljard• Underholdningsspill
Studentrabatt
Les mer
Om oss
Oslo-filharmonien tilbyr studenter 50% rabatt på ordinære klassiske konserter og 30% på våre "Kort & klassisk"-konserter utvalgte onsdager. Musikkstudenter kan få billetter til kr. 100,- i billettluka i Oslo Konserthus på konsertdagen og ved kjøp av Plukk & mix for musikkstudenter.
Oslo-filharmonien er et klassisk orkester i verdensklasse og får jevnlig besøk av verdens ledende solister og dirigenter. Vår faste konsertarena er Oslo Konserthus. Vi spiller klassisk orkestermusikk innenfor et bredt repertoar, fra de tidligste orkesterstykker til helt nyskrevet musikk - og ikke minst alt i mellom.
Se alle våre konserter på ofo.no/kalender
Ta med studentbevis ved kjøp av billetter og på konsert.
Kort og klassiskKort og klassisk-konserter spilles på onsdager, og i sesongen 24/25 har vi 7 av dem. Konsertene er uten pause og varer ca. 1 time inkl. konsertintroduksjon fra scenen. Det som spilles på disse konsertene er verker som er blant de mest populære klassiske orkesterstykkene.
Sjekk ut og bestill billetter her: Kort og klassisk - program og billetter.
Chillout-konserter
I tillegg lanserer vi denne sesongen Chillout-konserter. Først ute er to konserter allerede 5. september på Trekanten her i Oslo. Dette er ordentlig lave skuldre-konserter, hvor du kan slenge deg ned i en lenestol med en drink i hånda, og bare nyte avslappende musikk med et litt mindre klassisk ensemble.
Hva er Oslo-Filharmonien?
Oslo-filharmonien er et internasjonalt anerkjent symfoniorkester med over 100 musikere og en over 100 år lang historie. Her finner du den viktigste informasjonen om orkesteret på ett sted.
Oslo-filharmonien spiller årlig mer enn 130 konserter med fullt orkester og mindre kammergrupper i Oslo, Europa og resten av verden. Orkesteret spiller musikk innenfor et bredt repertoar, ofte med internasjonalt kjente solister og dirigenter, og drar jevnlig på turneer i inn- og utland. Oslo-filharmonien har 108 fast ansatte musikere og en administrasjon på 25. Klaus Mäkelä har vært orkesterets sjefdirigent siden 2020.
Kontaktinformasjon
salgskontor@ofo.no
Studentrabatt
Les mer
Er du nysgjerrig på verden, opptatt av bøker, språk, historier og syn på verden som får deg til å tenke?
Du kan registrere deg som frivilling. Les mer om dette her
Bergen internasjonale litteraturfestival (LitFestBergen) er fem dager i februar fylt med samtaler, tekster og møter som utfordrer og inspirerer.
Vi samler forfattere fra hele verden og hele landet – både sakprosa og skjønnlitteratur – og inviterer til samtaler om alt fra identitet og makt til klima og kjærlighet. Her får du nye perspektiver, dype innsikter og en magisk festivalfølelse som varer.
LitFestBergen er mangfoldig, modig og åpen – og vi trenger engasjerte studenter både som publikum og frivillige. Vil du være med?
Mer info finner du på nettsiden vår, som oppdateres fortløpende. www.litfestbergen.no
Studentrabatt
Les mer
Studentrabatten gjelder behandlingene under:
Ansiktsbehandlinger➥ Microneedling behandling➥ Ansiktsmassasje➥ Green Peel➥ Kjemisk peeling
Hender og føtter➥ Manikyr➥ Pedikyr
Massasje➥ Klassisk massasje➥ Aromaterapi massasje➥ Kroppsbehandling
Vipper og Bryn➥ Farge og forming av Bryn➥ Vippeløft og brynslaminering➥ Vippeextensions
Voksing➥ Voksing av ansikt og overkropp➥ Brasiliansk voksing➥ Lymfmassasje / Lymfedrenasje➥ Profhilo behandling
Studentrabatt
Les mer
Fem element akupunktur kan gi deg en ny måte å være på fysisk og psykisk, fremme mer vitalitet og økt livsglede. Det skjer ved å behandle deg som en hel person, og ikke bare dine fysiske eller følelsesmessige symptomer. Målet er å gjøre noe med årsaken til ubalansen eller sykdommen. Behandling styrker din naturlige evne til selvhelbredelse, og hjelper deg tilbake i balanse.
Mange kommer for hjelp mot stress og stressrelaterte symptomer, angst og depresjon. Føler du deg utilpass, har lite energi, eller ikke helt ser hvor veien går videre, kan fem element akupunktur være til god hjelp. En vanlig kommentar etter noen behandlinger som: ”Jeg har det bedre med meg selv” viser gjerne til økt overskudd, livsgnist og økt tilstedeværelse i eget liv, kvaliteter som følger fra en økt grad av indre ro.
Mange oppsøker akupunktur også for mer spesifikke plager, som blant annet:
- hodepine - ryggplager - fordøyelsesproblemer - muskelsmerter - leddgikt - hudproblemer - utbrenthet - astma - allergi - depresjon - angst - menstruasjonsplager - graviditetskvalme - og mange andre plager
Den første konsultasjonen tar 1,5 - 2 timer. Her går vi gjennom dine plager, din livsstil, familieforhold, historie, samt funksjonen av de ulike kroppslige systemene (søvn, fordøyelse etc.). Å få vite litt om deg og hvem du er avgjør hvordan jeg tilpasser behandlingen til deg og dine behov på best mulig måte. Påfølgende behandlinger tar 50-60 minutter.
I fem element akupunktur bruker vi god tid på samtale for å få ordentlig informasjon om deg og din tilstand, spesielt i den første konsultasjonen. Derfor har vi kun én klient av gangen. Dette gir også rom for en ordentlig og helhetlig oppfølging, hvor du har mulighet til å ta opp ting du har behov for.
Etter behov og ønske gir jeg også veiledning i enkle fysisk og mentale øvelser. Dette kan være for å fremme indre ro, øke energinivå og vitalitet, eller være rettet mot mer spesifikke plager. Jeg har lang erfaring med meditasjon, yoga og qigong.
Ta kontakt hvis du har spørsmål, og kom gjerne innom for en uforpliktende samtale (ta kontakt for avtale). Som akupunktør er jeg medlem av Norske Naturterapeuters Hovedorganisasjon (NNH), som stiller krav til kvalitet og pasientsikkerhet.
Studentrabatten gjelder ordinære priser.
Studentrabatt
Les mer